Tone Stojko, Gledališka fotografija/Theatre Photography 1.1. & 1.2.

Tone Stojko (1947) je nedvomno eden najpomembnejših slovenskih (in nekdaj tudi jugoslovanskih) fotografov zadnjega pol stoletja. Najširša javnost ga pozna po fotoreporterskih dosežkih, znan je tudi po fotografskih portretih (med drugimi je fotografiral Prešernove nagrajence zadnjih 28 let), v teatru pa slovi kot mojster gledališke fotografije – ni ga gledališčnika v Sloveniji, ki ne bi (vsaj) …

Dokumenti – 60 let, Bibliografija (1964–2024)

Po petdesetih letih znova nastala bibliografija, ki najbolj neposredno prikaže kvantiteto in kvaliteto zelo raznorodnega knjižnega gradiva Dokumentov SGM/SLOGI. Dodano kazalo omogoča iskanje po obravnavanih imenih (prispevki o Ivanu Cankarju, Otonu Župančiču…) in stvarnih geslih (balet, Koper – gledališče, radio…). Več kot sto petdeset razdelkov naj bi bilo v pomoč pri iskanju, istočasno pa priča tudi o vsebinskemu bogastvu Dokumentov.

GLEDALIŠČE POD DROBNOGLEDOM – Priročnik za gledališko opismenjevanje

Priročnik Gledališče pod drobnogledom je podstat za razvoj in krepitev kreativnega partnerstva med umetnostjo ter vzgojo in izobraževanjem, je spodbuda za pridobivanje novih znanj, veščin in kompetenc, je orodje za razvoj inovativnih učnih okolij in prožnih oblik učenja, je pomočnik na poti do vzgoje mladega kritičnega gledalca in ljubitelja gledališča.

Platforma Zlata paličica in kulturno-umetnostna vzgoja

Prvi koraki v gledališče, v svet domišljije in odrske magije, naj bodo za otroke kakovostni, naj nudijo umetniško izkušnjo, razvijajo domišljijo in ustvarjalnost, oblikujejo estetski čut, spodbujajo dialog in razmišljanje ter naj gledališče razširijo v prostor kreativnega in prožnega učenja. Zato je pomembno, da mladim obiskovalcem nudimo kakovostno gledališko izkušnjo. Kadar želimo z otroki in …

Umetnost kamišibaja

Umetnost kamišibaja je zbornik prispevkov mednarodnega simpozija Umetnost kamišibaja: Beseda podobe in podoba besede, ki smo ga maja 2018 pripravili Slovenski gledališki inštitut, Društvo Zapik in Društvo kamišibaj Slovenije v sodelovanju s Pedagoško fakulteto Univerze na Primorskem, Akademijo za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani, Oddelkom za azijske študije Filozofske fakultete Univerze v …

Mi smo gledališče, brošura

Leta 1867 je z ustanovitvijo Dramatičnega društva v Ljubljani slovensko gledališče stopilo na pot k institucionalizaciji in profesionalizaciji. Minilo je le petdeset let, da je iz rodoljubnega društva gledaliških diletantov zraslo pravo slovensko gledališče. Danes je slovensko gledališče, ki ga je pisec prvega slovenskega teatrološkega dela Josip Nolli imenoval »najlepša iznajdba človeškega duha«, radoživ in …

Iskanje po vsebini

Iskanje
Preskoči na vsebino
SLOGI
Pregled zasebnosti

To spletno mesto uporablja piškotke, da vam lahko zagotovimo najboljšo možno uporabniško izkušnjo. Podatki o piškotkih so shranjeni v vašem brskalniku in opravljajo funkcije, kot je prepoznavanje, ko se vrnete na naše spletno mesto, in pomagajo naši ekipi razumeti, kateri deli spletnega mesta se vam zdijo najbolj zanimivi in uporabni.