Dogodki SLOGI

Iz naših zbirk – Bjanka Adžić Ursulov, prejemnica Prešernove nagrade za življenjsko delo v letu 2019

Predstavljamo vam zbirke SLOGI – Gledališkega muzeja. Februarja objavljamo kostumografijo iz opusa Bjanke Adžić Ursulov, prejemnice Prešernove nagrade za življenjsko delo v letu 2019.

Bjanka Adžić Ursulov je v svojem bogatem opusu zasnovala tudi kostume za Shakespearovega Kralja Leara v režiji Dušana Jovanovića. »Njena kostumografija je zmeraj v funkciji psihologije dramskih oseb in odrskega dogajanja,« so med drugim zapisali v utemeljitvi nagrade. Aktivna je tudi kot scenografka in velja za vrhunsko ambasadorko slovenskega gledališča v tujini.

Foto: Tone Stojko, 1992. Vir: Ikonoteka SLOGI – Gledališki muzej.

William Shakespeare, Kralj Lear, režiser Dušan Jovanović, Drama SNG Ljubljana, Mestno gledališče ljubljansko in Cankarjev dom, premiera 4. oktobra 1992 v Cankarjevem domu v Ljubljani.

Iz naših zbirk – plakat februar 2019:

Vsi dogodki

Iskanje po vsebini

Iskanje
Preskoči na vsebino
SLOGI
Pregled zasebnosti

To spletno mesto uporablja piškotke, da vam lahko zagotovimo najboljšo možno uporabniško izkušnjo. Podatki o piškotkih so shranjeni v vašem brskalniku in opravljajo funkcije, kot je prepoznavanje, ko se vrnete na naše spletno mesto, in pomagajo naši ekipi razumeti, kateri deli spletnega mesta se vam zdijo najbolj zanimivi in uporabni.